Czy ONZ opodatkuje Internet?

9 czerwiec 2012

Wyciekły tajne dokumenty z których wynika, że lobby operatorów telekomunikacyjnych w Europie chce, by Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna doprowadziła do przyjęcia przez ONZ rezolucji opodatkowującej popularne strony WWW oraz dostawców usługi internetowej.

W opublikowanym przez CNET wpisie możemy przeczytać, że Organizacja Narodów Zjednoczonych podczas debaty znanej jako International Telecommunication Union zaproponowała opodatkowanie ruchu sieciowego pochodzącego spoza Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

The European proposal … would amend an existing telecommunications treaty by imposing heavy costs on popular Web sites and their network providers for the privilege of serving non-U.S. users, according to newly leaked documents

Lobby 35 operatorów telekomunikacyjnych chce, by ruch w sieci był rozliczany na podobnych zasadach co ruch w telekomunikacji. Rodzi to dyskusje na temat neutralności sieci. Z całą pewnością przyjęcie tego pakietu oznaczałoby koniec “wolnego Internetu”. Operatorzy Telekomunikacyjni twierdzą natomiast, że ich propozycja jest innowacyjna i doprowadzi do szybkiego rozwoju WWW.

Jakie jest Wasze stanowisko?

Źródło: http://www.theregister.co.uk/2012/06/08/internet_tax/

Oryginał: http://news.cnet.com/8301-1009_3-57449375-83/u.n-could-tax-u.s.-based-web-sites-leaked-docs-show/?tag=txt;title

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---