Dell : Ubuntu jest bezpieczniejsze niż Microsoft Windows.

14 czerwiec 2010

Dell na swojej stronie internetowej opublikował listę 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Ubuntu. W ten sposób koncern chce promować zakup swoich komputerów wyposażonych w darmowy system operacyjny od Canonical. Jak wynika z publikacji Ubuntu jest systemem równorzędnym, a pod pewnymi względami nawet przewyższającym Microsoft Windows.

Zdaniem Della największym plusem Ubuntu jest bezpieczeństwo. Hackerzy piszą programy głównie na bardziej popularną platformę Billa Gatesa. Choć trudno zaprzeczyć temu stwierdzeniu, to Dell umyślnie pominął dwie kwestie. Po pierwsze na programy antiwirusowe pod Ubuntu nie ma gwarancji, a po drugie winę za wiele luk ponosi zewnętrzna oprogramowanie, np. Adobe System Flash 10.

Jakie jest jeszcze Ubuntu? Zdaniem Della:

 1. Proste i eleganckie – jeśli szukasz czegoś wyłącznie do pracy, to Ubuntu jest systemem dla Ciebie. Zostało ono wyposażone w stabilne, bezpieczne i łatwe w użyciu oprogramowanie, które zostało napisane w oparciu o lata doświadczeń.
 2. Ubuntu zostało zaprojektowane pod Internet. System posiada przeglądarkę Firefox oraz pozwala na korzystanie np. z kont email takich jak Yahoo! lub Gmail.
 3. Ubutnu jest społecznościowe – jeśli korzystasz z Twittera, Facebooka lub MySpace, to wiedz, że Ubuntu działa z tymi stronami bardzo sprawnie oraz, a wraz z wersją 10.04 zostało zintegrowane z tymi stronami.
 4. Ubuntu w prosty sposób odtwarza muzykę i filmy. Nie ważne, czy oglądasz filmy na YouTube, czy kupujesz płyty na Amazon lub korzystasz z DVD. Ubuntu posiada wbudowany odtwarzacz multimediów.
 5. Ubuntu jest bezpieczniejsze niż Windows.
 6. Ubuntu startuje szybko, nawet w 30 sekund!
 7. Ubuntu daje dostęp do tysięcy programów.
  ubuntu-dell
 8. Zainstalowany w Ubuntu Open Office jest kompatybilny z Microsoft Office oraz z Adobe Acrobat. Posiada też możliwość zapisu z formacie plików Microsoft Office a także funkcję tworzenia dokumentów .pdf
 9. Ubuntu bazuje na Linuxie. System ten istnieje od 20 lat i jest nie tylko stabilny i niezawodny, ale także wszechobecny. Używa się go zarówno na małysz jak i dużych komputerach.
 10. Ubuntu jest zaintalowane na wybranych komputerach Dell. Firma jest obecnie największym na świecie dystrybutorem komputerów z preinstalowanym Ubuntu, a działalność tą prowadzi od 2007 roku. Każdy komputer z Ubuntu został przetestowany pod względem pracy z multimediami i Internetem. Ubuntu i Dell to połączenie które po prostu działa.
  windows vs ubuntu

Źródło: http://www.theregister.co.uk/2010/06/14/dell_ubuntu_windows_security/

Oryginał: http://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/ubuntu?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&~ck=anavml

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---