Firefox 13 do pobrania!

6 czerwiec 2012

Wśród wartych odnotowania zmian jest nowy wygląd strony startowej i strony nowej zakładki oraz usprawnione płynne scrollowanie stron. Jeśli chodzi o wady, to użytkownicy Mac narzekają na źle działające gesty.

Nowa strona startowa – dostępna po wpisaniu w pole adresu about:home – daje swobodny dostęp do naszych ustawień i zawartości takich jak pobrane pliki, zakładki, historia stron, rozszerzenia dodatkowe, synchronizacja itp. Nie są to jakieś fajerwerki, ale zawsze coś użytecznego.

Jeśli natomiast chodzi o stronę nowej zakładki to najbliżej jest tutaj do analogicznej strony w Apple Safari. Dostępna po naciśnięciu na ikonę “+” strona nowej zakładki prezentuje nam miniaturki najczęściej odwiedzanych przez nas stron uszeregowanych wg częstotliwości odwiedzin. Dodatkową opcją jej możliwość przypięcia wybranej przez siebie strony w dane miejsce lub przestawiania poszczególnych stron pozycjami.

Złe wieści natomiast docierają od fanów produktów Apple. Macgasm skrytykował wsparcie gestów, zresztą sami przeczytajcie: http://www.macgasm.net/2012/06/04/firefox-13-available-now-propagates-tomorrow/

Źródło: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---