Galaxy pokazało kartę GeForce GTX470 Dual (podwójne Fermi)

3 czerwiec 2010

Pierwszy model karty wyposażonej w dwa procesory graficzne GF100 NVIDIA Fermi został zaprezentowany przez firmę GalaxyTech znaną po prostu jako Galaxy. Rzecz miała miejsce na trwającej właśnie imprezie Computex.

Wyposażona w podwójne Fermi karta Galaxy korzysta z tego samego designu z którego od lat korzysta NVIDIA w przypadku swoich dwuprocesorowych produktów. Pozwala to na umieszczenie wewnętrznego SLI, który łączy się z mostkiem poprzez chip nForce 200, co z kolei pozwala na budowę Quad SLI z dwóch takich samych kart.

Na GPU widnieje oznaczenie GF100-030-A3, co oznacza, że karta posiada identyczne parametry do GeForce’a GTX 465. Ponieważ na załączonych obrazkach widoczne są dokładnie chipy pamięci, to można wywnioskować, iż działają one na 256-bitowej szynie pamięci. Galaxy oznaczyło tę kartę jako GTX470 Dual. Posiada ona 3 złącza DVI-D, w pobliżu których umiejscowiony został mamy wlot powietrza. Karta została zaprezentowana bez układu chłodzenie, więc możemy się jedynie domyślać, jak to będzie wyglądać.

Źródło: http://techpowerup.com/123701/Galaxy_Readies_Dual-Fermi_Graphics_Card.html

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---