Jest Opera 10.60 Beta; jest szybsza i stabilniejsza

18 czerwiec 2010

Wraz z upublicznieniem Safari 5, Google Chrom 5 Beta, 64-bitowego Firefox beta oraz demonstracją Internet Explorer 9 – wypuszczenie nowej bety Opery było jedynie kwestią czasu. Właśnie nadszedł ten moment i Opera 10.60 została opublikowana i posiada zestaw usprawnień wobec wcześniejszej wersji stabilnej 10.53.

Według informacji developerów Opera Software, nowa beta jest w niektórych testach szybsza nawet o 50% w stosunku do stabilnej wersji 10.53. Szef zespołu developerskiego Opera Software, Christien Krogh powiedział:
Opera 10.60 Beta jest tak szybka, że was zdmuchnie.

Opera 10.60 SpeedDial

W nowej Operze widać zmiany już od samego początku. Uproszczony został interfejs użytkownika, dodano obsługę funkcji HTML5 takich jak Appcache i Web Workers oraz związanych z geolokalizacją. Zmianie uległ także Speed Dial, który doczekał się modnych, obłych, krystalicznych kształtów i ładnego podcieniowania. Defaultową przeglądarką pozostało Google, lecz w samym SpeedDial mamy box wyszukiwania za pomocą Bing. Największą z nowości jest jednak wsparcie dla nowego formatu video – Google WebM.

Opera 10.60 dostępna jest już na Windowsy, Maci i Linuxy.

Źródło: http://www.brightsideofnews.com/news/2010/6/16/opera-releases-106-beta-html52c-faster2c-more-stable.aspx

Oryginał: http://www.opera.com/browser/next/

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---