Podatek od Internet Explorer 7 - 6.8%

14 czerwiec 2012

Specjalna “promocja” dla klientów wciąż korzystających z Internet Explorer 7. “We want make web better” – australijski sklep z elektroniką wprowadził dodatkową opłatę dla osób korzystających z przestarzałej przeglądarki.

Kogan.com – bo o nim mowa postanowił uprzykrzyć życie klientom korzystającym z nielubianej przez webdeveloperów przeglądarki. “Niskie ceny towarów oferowanych w naszym sklepie są możliwe tylko dzięki nowoczsnym technologiom, a jednym z głównych problemów w ich zespole jest ciągłe poprawianie strony sklepu dla użytkowników korzystających z Internet Explorer 7. W związku z tym wprowadziliśmy specjalną opłatę dla tych klientów.” – napisali na swoim blogu.

Choć po bliższym przyjrzeniu się statystykom serwisu można dojść do wniosku, że za podatkiem kryją się inne niż troska o sieć powody, to jednak trudno nie postawić się na miejscu ich webdeveloperów, którzy muszą wciąż parać się usprawnianiem strony pod przeglądarkę, która odpowiada za zaledwie 3% ruchu w ich sklepie. Niemniej popieram ich z całego serca.

Źródło: http://www.theregister.co.uk/2012/06/14/kogan_ie7_tax/

Bartłomiej Małysz

,

---

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu

---